Podjetja v kraju Pretorija

Industrije

Distribucija podjetij po industrijah
 Nakupovanje: 22,1 %
 Strokovne storitve: 12 %
 industrija: 7,6 %
 Storitve na domu: 6,7 %
 Restavracije: 6,6 %
 Izobraževanje: 5,4 %
 Zdravstveno: 5,1 %
 Hrana: 5 %
 Drugo: 29,5 %
Opis panogeŠtevilo obratovPovprečna starost poslovanjaPovprečna ocena GooglePodjetja na 1.000 prebivalcev
Avtodeli7204.01,0
Avtomehanika1.5604.02,3
Prodajalci novih avtomobilov5524.00,8
Frizerji7324.31,1
Kozmetični saloni1.0144.41,5
Javna uprava5533.40,8
Posojilnice1.0673.41,6
Trgovine z živili in supermarketi1.1044.01,6
Nepremičnine7924.21,2
Splošni pogodbeniki8164.01,2
Stanovanja6224.00,9
Dejavnost dijaških in študentskih domov ter druge nastanitve9064.11,3
Gradnja stavb5284.00,8
Veleprodaja strojev6754.11,0
Bolnice6433.80,9
Zdravje in zdravstvo2.3574.23,4
Korporativno upravljanje5893.90,9
Pravniki6914.31,0
Cerkve7064.51,0
Gospodinjski aparati in pripomočki7374.11,1
Lekarne5784.00,8
Nakupovanje drugo5644.10,8
Trgovine s pisarniškim materialom6364.30,9
Trgovine s pohištvom4744.10,7
Trgovine s strojno opremo7694.11,1
Trgovine z elektroniko1.0334.01,5
Trgovine z oblačili1.1404.11,7
Območje Pretorija, Gauteng201,4 km²
Število prebivalcev687.312
Moška populacija335.293 (48,8 %)
Ženska populacija352.019 (51,2 %)
Sprememba prebivalstva z 1975 na 2015 +340,3 %
Sprememba prebivalstva z 2000 na 2015 +54,1 %
Povprečna starost29,9
Povprečna starost moških29,4
Povprečna starost žensk30,4
Telefonske Številke12
SoseskePretoria Central, Pretoria West
Krajevni časpetek 11:49
Časovni pasJužnoafriški čas
Vreme19.4 °C jasno
Zemlj. šir. in dol.-25.74486° / 28.18783°
Poštne Številke00020003000600070008Več

Pretorija, Gauteng - Zemljevid

Pretorija, Gauteng Prebivalstvo

Leta 1975 do 2015
Podatki1975199020002015
Število prebivalcev156.085303.865445.940687.312
Gostota prebivalstva775,0 / km²1.508 / km²2.214 / km²3.412 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Pretorija Sprememba prebivalstva iz 2000 v 2015

Povišanje vrednosti 54,1 % iz leta 2000 na 2015
KrajSprememba od 1975Sprememba od 1990Sprememba od 2000
Pretorija, Gauteng+340,3 %+126,2 %+54,1 %
Gauteng+262,9 %+103,1 %+45,4 %
Republika Južna Afrika+111,9 %+48,1 %+21,4 %
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Pretorija, Gauteng srednja doba

Srednja doba: 29,9 let
KrajPovprečna starostSrednja starost (ženska)Srednja starost (moški)
Pretorija, Gauteng29,9 let30,4 let29,4 let
Gauteng28,1 let28,2 let28,1 let
Republika Južna Afrika25,4 let26,3 let24,5 let
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Pretorija, Gauteng Populacijsko drevo

Prebivalstvo po starosti in spolu
StarostMoškiŽenskeSkupaj
Pod 523.74423.38047.124
5-918.65818.55737.216
10-1418.67617.67336.350
15-1925.04227.18752.229
20-2446.01048.15294.163
25-2940.75138.53679.287
30-3432.30829.17261.481
35-3925.68724.42150.108
40-4422.12923.06145.191
45-4918.47620.77139.247
50-5417.58820.06737.655
55-5914.65016.35031.000
60-6411.03712.41423.452
65-697.5599.65717.216
70-745.4077.72913.136
75-793.5346.0289.563
80-842.3224.8067.129
85 Plus1.7144.0595.774
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Pretorija, Gauteng Gostota prebivalstva

Gostota prebivalstva: 3.412 / km²
KrajŠtevilo prebivalcevobmočjeGostota prebivalstva
Pretorija, Gauteng687.312201,4 km²3.412 / km²
Gauteng13,5 milijonov18.178,3 km²743,9 / km²
Republika Južna Afrika54,3 milijonov1.219.846,5 km²44,5 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Pretorija, Gauteng Zgodovinsko in načrtovano prebivalstvo

Ocenjena populacija od 1890 do 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Povezava] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Omrežne številke

Odstotek območnih oznak, ki jih uporabljajo podjetja v Pretorija
 Telefonska Številka 12: 71 %
 Telefonska Številka 7: 12,6 %
 Telefonska Številka 82: 7,4 %
 Drugo: 8,9 %

Distribucija poslovanja po ceni za Pretorija, Gauteng

 poceni: 57,5 %
 zmerna: 33 %
 drage: 8,1 %
 Zelo drago: 1,4 %

Indeks človekovega razvoja (HDI)

Statistični sestavljeni indeks življenjske dobe, izobrazbe in dohodka na prebivalca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisije CO2 Pretorija, Gauteng

Emisije ogljikovega dioksida (CO2) na prebivalca v tonah na leto
KrajEmisije CO2Emisije CO2 na prebivalcaIntenzivnost izpustov CO2
Pretorija, Gauteng7.222.933 t10,5 t35.865 t/km²
Gauteng126.172.862 t9,33 t6.940 t/km²
Republika Južna Afrika358.473.407 t6,6 t293,9 t/km²
Sources: [Povezava] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisije CO2 Pretorija, Gauteng

2013 emisije CO2 (tone / leto)7.222.933 t
2013 CO2 emisije (tone / leto) na prebivalca10,5 t
Intenzivnost emisij CO2 2013 (tone / km² / leto)35.865 t/km²

Naravne nevarnosti

Relativno tveganje od 10
SušaSrednja (5)
* Tveganja, zlasti v zvezi s poplavami ali plazovom, morda ni za celotno območje.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University, and International Research Institute for Climate and Society - IRI - Columbia University. 2005. Global Drought Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4VX0DFT.

Nedavni potresi v bližini

Magnitude 3.0 in več
DatumČasVelikostOddaljenostGlobinaKrajPovezava
28. 02. 1920:564,970,8 km5.000 m6km WSW of Soweto, South Africausgs.gov
23. 01. 1811:474,470 km5.000 m4km WSW of Soweto, South Africausgs.gov
12. 07. 1508:394,261,4 km5.000 m21km NW of Brits, South Africausgs.gov
17. 11. 1323:534,357,1 km5.000 m8km WSW of Johannesburg, South Africausgs.gov
18. 12. 0907:124,254 km2.000 mSouth Africausgs.gov
28. 04. 0603:503,865,1 km5.000 mSouth Africausgs.gov
24. 01. 0601:133,657,1 km2.000 mSouth Africausgs.gov
24. 12. 0006:464,163,6 km5.000 mSouth Africausgs.gov
25. 04. 9817:504,533,4 km5.000 mSouth Africausgs.gov
29. 02. 9621:344,442,7 km10.000 mSouth Africausgs.gov

Poiščite zgodovinske dogodke potresa v bližini mesta Pretorija, Gauteng

Najzgodnejši datum  Zadnji datum 
 Magnitude 3.0 in več   Magnituda 4.0 in več   Magnitude 5.0 in več 

Pretorija, Gauteng

Pretorija je mesto v severnem delu province Gauteng v Južni Afriki. Je eno izmed treh glavnih mest države in služi kot administrativno in izvršno uradno glavno mesto, drugi dve mesti sta Cape Town in Bloemfontein.  ︎  Stran z Wikipedijo Pretorija

Poštne Številke

Odstotek podjetij po Poštne Številke v Pretorija
 Poštna Številka 0002: 10,7 %
 Poštna Številka 0081: 8,4 %
 Poštna Številka 0181: 8 %
 Poštna Številka 0001: 6,4 %
 Poštna Številka 0184: 6,2 %
 Poštna Številka 0182: 5,7 %
 Poštna Številka 0084: 5,1 %
 Drugo: 49,5 %

O naših podatkih

Podatki na tej strani so ocenjeni z uporabo številnih javno dostopnih orodij in virov. Na voljo je brez garancije in lahko vsebuje netočnosti. Uporabljajte na lastno odgovornost. Glej tukaj za več informacij.