Podjetja v kraju Johannesburg

Industrije

Distribucija podjetij po industrijah
 Nakupovanje: 24,6 %
 Strokovne storitve: 11 %
 industrija: 8 %
 Restavracije: 7 %
 Storitve na domu: 6,6 %
 Hrana: 6 %
 Drugo: 36,8 %
Opis panogeŠtevilo obratovPovprečna starost poslovanjaPovprečna ocena GooglePodjetja na 1.000 prebivalcev
Avtodeli1.19622,3 let4.08,5
Avtomehanika2.65034,1 let4.018,8
Frizerji1.5104.210,7
Kozmetični saloni1.7754.212,6
Posojilnice1.5843.811,2
Trgovine z živili in supermarketi2.5504.018,1
Nepremičnine1.1604.28,2
Splošni pogodbeniki1.1684.08,3
Stanovanja2.0663.914,6
Dejavnost dijaških in študentskih domov ter druge nastanitve9764.16,9
Gradnja stavb77638,7 let4.15,5
Veleprodaja strojev1.50136,3 let4.210,6
Zdravje in zdravstvo2.7224.119,3
Korporativno upravljanje8534.06,0
Oglaševanje in marketing69419,1 let4.44,9
Poslovne storitve7424.05,3
Pravniki6783.94,8
Cerkve1.0944.57,7
Bari, pubi in taverne7014.15,0
Okrepčevalnice6784.24,8
Restavracije s hitro hrano6593.94,7
Gospodinjski aparati in pripomočki1.4884.110,5
Lekarne8693.86,2
Nakupovanje drugo1.2663.99,0
Trgovine s pisarniškim materialom1.26624,5 let4.09,0
Trgovine s pohištvom1.1013.97,8
Trgovine s strojno opremo1.5884.011,2
Trgovine s čevlji7024.15,0
Trgovine z elektroniko1.7564.012,4
Trgovine z oblačili2.3224.016,4
Območje Johannesburg, Gauteng38,5 km²
Število prebivalcev141.200
Moška populacija67.992 (48,2 %)
Ženska populacija73.208 (51,8 %)
Sprememba prebivalstva z 1975 na 2015 +359,4 %
Sprememba prebivalstva z 2000 na 2015 +56,5 %
Povprečna starost30,7
Povprečna starost moških29,7
Povprečna starost žensk31,6
Telefonske Številke1011
SoseskeJohannesburg
Krajevni časpetek 12:15
Časovni pasJužnoafriški čas
Vreme17.6 °C jasno
Zemlj. šir. in dol.-26.20227° / 28.04363°
Poštne Številke17121813181618241828Več

Johannesburg, Gauteng - Zemljevid

Johannesburg, Gauteng Prebivalstvo

Leta 1975 do 2015
Podatki1975199020002015
Število prebivalcev30.73660.95890.228141.200
Gostota prebivalstva797,7 / km²1.581 / km²2.341 / km²3.664 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Johannesburg Sprememba prebivalstva iz 2000 v 2015

Povišanje vrednosti 56,5 % iz leta 2000 na 2015
KrajSprememba od 1975Sprememba od 1990Sprememba od 2000
Johannesburg, Gauteng+359,4 %+131,6 %+56,5 %
Hillbrow+358,8 %+131,4 %+56,5 %
Gauteng+262,9 %+103,1 %+45,4 %
Republika Južna Afrika+111,9 %+48,1 %+21,4 %
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Johannesburg, Gauteng srednja doba

Srednja doba: 30,7 let
KrajPovprečna starostSrednja starost (ženska)Srednja starost (moški)
Johannesburg, Gauteng30,7 let31,6 let29,7 let
Hillbrow28,2 let27,8 let28,6 let
Gauteng28,1 let28,2 let28,1 let
Republika Južna Afrika25,4 let26,3 let24,5 let
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Johannesburg, Gauteng Populacijsko drevo

Prebivalstvo po starosti in spolu
StarostMoškiŽenskeSkupaj
Pod 55.3915.26110.652
5-94.5864.2358.822
10-144.3914.3778.769
15-194.8425.32710.170
20-248.0238.20016.224
25-297.1617.23514.396
30-346.0706.02612.096
35-395.5465.72911.276
40-444.9215.27610.197
45-494.0264.8698.896
50-543.5714.4147.986
55-592.8063.4966.303
60-642.2682.7385.006
65-691.6881.8773.566
70-741.1501.4662.617
75-797431.1771.920
80-844588231.281
85 Plus3516811.032
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Johannesburg, Gauteng Gostota prebivalstva

Gostota prebivalstva: 3.664 / km²
KrajŠtevilo prebivalcevobmočjeGostota prebivalstva
Johannesburg, Gauteng141.20038,5 km²3.664 / km²
Hillbrow436.87982,7 km²5.283 / km²
Gauteng13,5 milijonov18.178,3 km²743,9 / km²
Republika Južna Afrika54,3 milijonov1.219.846,5 km²44,5 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Johannesburg, Gauteng Zgodovinsko in načrtovano prebivalstvo

Ocenjena populacija od 1900 do 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Povezava] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Omrežne številke

Odstotek območnih oznak, ki jih uporabljajo podjetja v Johannesburg
 Telefonska Številka 11: 71,4 %
 Telefonska Številka 7: 13,4 %
 Drugo: 15,2 %

Distribucija poslovanja po ceni za Johannesburg, Gauteng

 poceni: 52,4 %
 zmerna: 37,1 %
 drage: 8,7 %
 Zelo drago: 1,8 %

Indeks človekovega razvoja (HDI)

Statistični sestavljeni indeks življenjske dobe, izobrazbe in dohodka na prebivalca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisije CO2 Johannesburg, Gauteng

Emisije ogljikovega dioksida (CO2) na prebivalca v tonah na leto
KrajEmisije CO2Emisije CO2 na prebivalcaIntenzivnost izpustov CO2
Johannesburg, Gauteng1.483.865 t10,5 t38.509 t/km²
Hillbrow4.583.585 t10,5 t55.430 t/km²
Gauteng126.172.862 t9,33 t6.940 t/km²
Republika Južna Afrika358.473.407 t6,6 t293,9 t/km²
Sources: [Povezava] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisije CO2 Johannesburg, Gauteng

2013 emisije CO2 (tone / leto)1.483.865 t
2013 CO2 emisije (tone / leto) na prebivalca10,5 t
Intenzivnost emisij CO2 2013 (tone / km² / leto)38.509 t/km²

Naravne nevarnosti

Relativno tveganje od 10
SušaSrednja (5)
* Tveganja, zlasti v zvezi s poplavami ali plazovom, morda ni za celotno območje.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University, and International Research Institute for Climate and Society - IRI - Columbia University. 2005. Global Drought Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4VX0DFT.

Nedavni potresi v bližini

Magnitude 3.0 in več
DatumČasVelikostOddaljenostGlobinaKrajPovezava
28. 02. 1920:564,925,9 km5.000 m6km WSW of Soweto, South Africausgs.gov
20. 02. 1809:234,526,3 km5.000 m7km SSW of Soweto, South Africausgs.gov
16. 02. 1821:164,236,8 km5.000 m8km WNW of Orange Farm, South Africausgs.gov
23. 01. 1811:474,424,3 km5.000 m4km WSW of Soweto, South Africausgs.gov
17. 11. 1323:534,38,3 km5.000 m8km WSW of Johannesburg, South Africausgs.gov
16. 08. 1208:394,737,7 km5.000 mSouth Africausgs.gov
18. 12. 0907:124,216,8 km2.000 mSouth Africausgs.gov
26. 10. 0607:55435,2 km5.000 mSouth Africausgs.gov
28. 04. 0603:503,815,3 km5.000 mSouth Africausgs.gov
24. 01. 0601:133,622,8 km2.000 mSouth Africausgs.gov

Poiščite zgodovinske dogodke potresa v bližini mesta Johannesburg, Gauteng

Najzgodnejši datum  Zadnji datum 
 Magnitude 3.0 in več   Magnituda 4.0 in več   Magnitude 5.0 in več 

Johannesburg, Gauteng

Johannesburg je najbolj naseljeno mesto v Južni Afriki in tretje v celotni Afriki (za Kairom in Lagosom). glavno mesto province Gauteng, najbogatejše province v Južni Afriki, in sedež Ustavnega sodišča Republike Južne Afrike.  ︎  Stran z Wikipedijo Johannesburg

O naših podatkih

Podatki na tej strani so ocenjeni z uporabo številnih javno dostopnih orodij in virov. Na voljo je brez garancije in lahko vsebuje netočnosti. Uporabljajte na lastno odgovornost. Glej tukaj za več informacij.