Podjetja v kraju Astana

Industrije

Distribucija podjetij po industrijah
 Nakupovanje: 23,6 %
 Restavracije: 12,8 %
 Strokovne storitve: 8,5 %
 industrija: 7,8 %
 Storitve na domu: 7,2 %
 Hoteli in potovanje: 6,1 %
 Izobraževanje: 5,1 %
 Drugo: 28,9 %
Opis panogeŠtevilo obratovPovprečna starost poslovanjaPovprečna ocena GooglePodjetja na 1.000 prebivalcev
Avtomehanika1144.20,1
Frizerji1394.50,2
Kozmetični saloni2024.50,2
Javna uprava1833.50,2
Banke2133.60,2
Posojilnice1764.00,2
Trgovine z živili in supermarketi1584.10,2
Gradnja hiš2104.30,2
Nepremičnine3714.30,4
Dejavnost dijaških in študentskih domov ter druge nastanitve1914.30,2
Hoteli in moteli2034.30,2
Potovalne agencije1284.40,1
Gradnja stavb2924.30,3
Bolnice2264.10,3
Bari, pubi in taverne2514.20,3
Okrepčevalnice4124.30,5
Lekarne1134.00,1
Trgovine s pisarniškim materialom4194.20,5
Trgovine z elektroniko1754.40,2
Trgovine z oblačili1854.40,2
Veleblagovnice2394.30,3
Območje Astana710,2 km²
Število prebivalcev864.216
Moška populacija421.813 (48,8 %)
Ženska populacija442.402 (51,2 %)
Sprememba prebivalstva z 1975 na 2015 +779,1 %
Sprememba prebivalstva z 2000 na 2015 +119,1 %
Povprečna starost28,6
Povprečna starost moških27,8
Povprečna starost žensk29,3
Telefonske Številke717
SoseskeAlmaty District, Saryarka District, Yesil District
Krajevni častorek 12:57
Časovni pasVzhodni kazahstanski čas
Vreme20.0 °C razpršeni oblaki
Zemlj. šir. in dol.51.1801° / 71.44598°
Poštne Številke010000010001010002010003010004Več

Astana - Zemljevid

Astana Prebivalstvo

Leta 1975 do 2015
Podatki1975199020002015
Število prebivalcev98.304266.317394.479864.216
Gostota prebivalstva138,4 / km²375,0 / km²555,4 / km²1.216 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Astana Sprememba prebivalstva iz 2000 v 2015

Povišanje vrednosti 119,1 % iz leta 2000 na 2015
KrajSprememba od 1975Sprememba od 1990Sprememba od 2000
Astana+779,1 %+224,5 %+119,1 %
Astana (city)+781,4 %+223 %+118,3 %
Astana (administrative region)+781,4 %+223 %+118,3 %
Kazahstan+24 %+6,2 %+17,5 %
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Astana srednja doba

Srednja doba: 28,6 let
KrajPovprečna starostSrednja starost (ženska)Srednja starost (moški)
Astana28,6 let29,3 let27,8 let
Astana (city)28,6 let29,3 let27,8 let
Astana (administrative region)28,6 let29,3 let27,8 let
Kazahstan29 let30,4 let27,4 let
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Astana Populacijsko drevo

Prebivalstvo po starosti in spolu
StarostMoškiŽenskeSkupaj
Pod 537.92135.67373.595
5-925.59724.00449.601
10-1426.35324.68351.036
15-1939.49340.31079.803
20-2453.22855.041108.269
25-2951.45548.33199.787
30-3440.78440.24981.034
35-3933.63234.19267.824
40-4428.82830.73859.566
45-4928.13330.44558.578
50-5419.64922.92842.577
55-5913.88717.03130.919
60-647.80910.74018.550
65-696.0539.72815.781
70-745.1978.85714.055
75-792.0964.3966.492
80-841.2343.4444.679
85 Plus4641.6132.077
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Astana Gostota prebivalstva

Gostota prebivalstva: 1.216 / km²
KrajŠtevilo prebivalcevobmočjeGostota prebivalstva
Astana864.216710,2 km²1.216 / km²
Astana (city)851.516706,1 km²1.205 / km²
Astana (administrative region)851.516706,1 km²1.205 / km²
Kazahstan17,5 milijonov2.720.006,2 km²6,43 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Astana Zgodovinsko in načrtovano prebivalstvo

Ocenjena populacija od 1920 do 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Povezava] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Soseske

Distribucija poslovanja po soseski v Astana
 Almaty District: 43 %
 Saryarka District: 26,4 %
 Yesil District: 25,7 %
 Drugo: 4,9 %

Omrežne številke

Odstotek območnih oznak, ki jih uporabljajo podjetja v Astana
 Telefonska Številka 717: 60,4 %
 Telefonska Številka 701: 11,8 %
 Telefonska Številka 707: 5 %
 Drugo: 22,7 %

Distribucija poslovanja po ceni za Astana

 poceni: 45,5 %
 zmerna: 44,9 %
 drage: 8,7 %
 Zelo drago: 0,9 %

Indeks človekovega razvoja (HDI)

Statistični sestavljeni indeks življenjske dobe, izobrazbe in dohodka na prebivalca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisije CO2 Astana

Emisije ogljikovega dioksida (CO2) na prebivalca v tonah na leto
KrajEmisije CO2Emisije CO2 na prebivalcaIntenzivnost izpustov CO2
Astana11.960.490 t13,8 t16.841 t/km²
Astana (city)12.263.725 t14,4 t17.368 t/km²
Astana (administrative region)12.263.725 t14,4 t17.368 t/km²
Kazahstan190.905.145 t10,9 t70,2 t/km²
Sources: [Povezava] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisije CO2 Astana

2013 emisije CO2 (tone / leto)11.960.490 t
2013 CO2 emisije (tone / leto) na prebivalca13,8 t
Intenzivnost emisij CO2 2013 (tone / km² / leto)16.841 t/km²

Naravne nevarnosti

Relativno tveganje od 10
SušaVisoka (10)
* Tveganja, zlasti v zvezi s poplavami ali plazovom, morda ni za celotno območje.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University, and International Research Institute for Climate and Society - IRI - Columbia University. 2005. Global Drought Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4VX0DFT.

Astana

Astana (kazaško Астана / Astana) je glavno mesto Kazahstana in drugo največje mesto v državi. Mesto, ki se je pred razglasitvijo imenovalo Akmola, je bilo razglašeno za prestolnico Republike Kazahstan 10. decembra 1997 in sicer z dekretom predsednika, ki je bi..  ︎  Stran z Wikipedijo Astana

Poštne Številke

Odstotek podjetij po Poštne Številke v Astana
 Poštna Številka 010000: 61,6 %
 Poštna Številka 020000: 34,9 %
 Drugo: 3,5 %

O naših podatkih

Podatki na tej strani so ocenjeni z uporabo številnih javno dostopnih orodij in virov. Na voljo je brez garancije in lahko vsebuje netočnosti. Uporabljajte na lastno odgovornost. Glej tukaj za več informacij.